Силата на сплотения екип: Десет дни след наводнението заводът за санитарна керамика възстанови производството
На 23 май заводът за санитарна керамика на „Вилерой & Бох България“ беше засегнат от наводнение вследствие на интензивните валежи и повишаването на нивото на р. Росица. Благодарение на навременната реакция на екипите, газоподаването и електрозахранването бяха спрени, а служителите бяха евакуирани безопасно и без пострадали.

След оттеглянето на водата, на 25 май започнаха възстановителните дейности. В периода 25–31 май над 300 служители ежедневно участваха в почистването на производствените и административните площи, техническите проверки на оборудването, отстраняването на повреди по ключови системи, възстановяването на електрозахранването и оценка на щетите.



Тези дни показаха силата на нашия сплотен екип – мотивация, отговорност и 100% ангажираност към възстановяването на работата на завода. Само седем дни след наводнението вече имахме първите резултати:
• Възстановена беше работата на основните производствени процеси;
• Възобновен беше трисменният режим на работа;
• Поетапно бяха пуснати производствените участъци;
• Първите две пещи вече работеха;
• Вечерта на 1 юни бяха произведени първите изделия.
Успехът: от 3 юни заводът функционира при нормални условия!



